banner2

banner10

23 Eylül 2019 Pazartesi

Kayserili girişimciden yerli twitter

Twitter'a tedbir amaçlı iletişim engeli konulması, Kayseri bir girişimci tarafından yaklaşık 6 ay önce kurulan "yerli twitter"a olan ilgiyi artırdı

25 Mart 2014 Salı 12:50
Kayserili girişimciden yerli twitter
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) mahkeme kararları uyarınca, vatandaşların kişilik haklarının ihlalinin önüne geçmek amacıyla Twitter'a tedbir amaçlı iletişim engeli koymasının ardından, Kayserili bir girişimci tarafından yaklaşık 6 ay önce kurulan "yerli Twitter'a olan ilgi arttı.
Pyramidturk Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Mehmet Yakuter, yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 ay önce Twitter'a alternatif olarak yerli bir sosyal paylaşım ağı kurduklarını söyledi.
Günümüzde sosyal medyanın çok büyük bir güç olduğunu ve bu gücün yabancı ülkeler tarafından da yönlendirilebildiğini vurgulayan Yakuter, "Bu düşünceden hareketle yerli sosyal paylaşım ağımızı kurduk. Avrupa'da bulunan sunucularımız üzerinden 'www.twitanatolia.com ve www.tweetanatolia.com' adreslerindeki ağımızdan yayın yapıyoruz. Twitter'ın de temelini oluşturan açık kaynak kodlu sharetronix yazılımın üzerine kodlama ve giydirme yaptık. Twitter'ın verdiği tüm hizmetlere bizim sitemiz üzerinden de ulaşılabilir. Kullanıcılar 200 kelimeye kadar paylaşım yapabiliyorlar" dedi.
Yakuter, twitter'a tedbir amaçlı iletişim engeli konulmasının ardından üye sayılarının kısa sürede yaklaşık 3 bine ulaştığına dikkati çekerek, tamamen yerli sermaye ile kurulan sosyal paylaşım ağının ücretsiz hizmet verdiğini sözlerine ekledi.
Twitanatolia, simge olarak da karikatürize edilmiş bir kargayı kullanıyor.
Aynı şirket daha önce de "www.facebookanadolu.com" ve "www.faceanatolia.com" adresindeki sosyal paylaşım sitelerini kurmuştu.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
ÖZEL HABER
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
banner15
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV